Filmlerde Gözü Dönmüş Halleriyle Dehşet Saçan 12 Psikopat Karakter

Her ne kadar psikopat olsalar da oyunculuk performansı ve senaryo bakımından ön plana çıkmış psikopat karakterler


2
1 Paylaşım, 2 Beğeni

Onlar daha çok filmlerde soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çekiyor. Kiminin rüyasına bile girmiş bu sadist ruhlu karakterler sinemanın olmazsa olmalarından! Sizlere bu yazımızda sinemanın sadist, soğukkanlı, duygusuz, takıntılı ama bir o kadar da zeki olan 12 psikopat karakterlerini hatırlatacağız.

 1. 1 Dr. Hannibal Lecter – The Silence of the Lambs (1991)


  Kuzuların Sessizliği, Oscar Ödülleri tarihinde büyük beşli olarak bilenen En İyi Film, Yönetmen, Aktör, Aktris ve Senaryo dallarında ödül almış üç filmden birisi. Dr. Hannibal Lecter karakterini canlandıran Anthony Hopkins filmde yalnızca 16 dakika süre almasına rağmen izleyenlerin ruhunu etkilemeyi başardı.

 2. 2 The Joker – The Dark Knight (2008)


  Sinema tarihine damga vurmuş psikopatlardan birisi Heath Ledger’in canlandırdığı Joker karakterini “Neden bıçak kullanıyorum bilmek ister misin? Çünkü silahlar çok hızlı” sözleriyle hatırlıyorsunuzdur. Karakter bu denli başarılı olması belki de Joker’in delilik seviyesinin bir hayli fazla olması olabilir.

 3. 3 Anton Chigurh – No Country For Old Men (2008)


  Cinayet işlemek onun için su içmek kadar kolay bir şey. Bu kadar normallik insanı rahatsız edecek derece. Kimden bahsettiğimizi anladınız gibi. Evet, Javier Bardem’in canlandırdığı Anton karakteri. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını aldığı bu karakterle birçok insanın rüyalarına girmeyi de başardı.

 4. 4 Kyung-chul – I Saw The Devil (2010)


  Şeytanı Gördüm filmindeki katil psikopat karakteri canlandıran ve Kore sinemasının da önemli aktörlerinden biri olan Min-sik Choi rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. Kadın, çocuk demeden rasgele seçtiği kurbanlarını acımasızca öldüren Kyung-chul, son kurbanının nişanlısı gizli bir ajan olunca işler onun için değişiyor.

 5. 5 John Doe – Se7en (1995)


  Se7en filminde Kevin Spacey’in canlandırdığı John Doe karakteri elbette listemizde yer almalıydı. Zira işlediği cinayetler düşünüldüğünde öldürme biçimi, olay mahallinin görüntüsü ve gizemli olması onun psikopat karakterler içinde olmasını fazlasıyla hak ediyor.

 6. 6 Alex – A Clockwork Orange (1971)


  Alex DeLarge karakteri çok tehlikeli ve şiddet bağımlısı psikopat bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Yaptıkları yapacaklarının teminatı sözü Alex için geçerli. İçinde olduğundan daha büyük bir psikopat olduğunu hareketlerinden kendini belli ediyor.

 7. 7 Mr. Blonde / Vic Vega – Reservoir Dogs (1992)


  Hiç beklenmediğimiz bir filmde aslında sempatik, iyi giyimli bir adam olan Mr Blonde içine bir anda psikopatlık kaçmış gibi bir sahneye çıkıyor. Malum sahnede sandalyeye bağladığı polise ‘Ne olursa olsun sana işkence edeceğim. Bir polise işkence etmek benim için eğlenceli’ diyen bir ruh hastası.

 8. 8 Jack Torrance – The Shining (1980)


  Stephen King’in romanından uyarlandığı The Shining’de Jack Nicholson’un hayat verdiği Jack Torrance psikopat karakteri banyoda karısını öldürmek için kapıyı baltayla kırdıktan sonraki baktığı sahne hala akıllardan çıkmıyor.

 9. 9 Begbie – Trainspotting (1996)


  90’lı yılların efsane filmlerinden biri olan Trainspotting 2017 yılında devamı niteliğinde kadronun yaşlanmış haliyle karşımıza çıktı. Öfke ve şiddet düşkünü psikopat karakter Begbie’nin geçen yirmi yılda hiçbir değişmediğini gösteriyor.

 10. 10 Patrick Bateman – American Psycho (2000)


  Sinema tarihinin en hastalıklı karakterlerinden biri olan Patrick Bateman unutulmaz psikopat karakterler arasında yerini aldı bile.

 11. 11 Freddy Krueger – A Nightmare on Elm Street (1984)


  Robert Englund’un canlandırdığı psikopat karakter Freddy ile öldürmekten adeta zevk alan, hastalıklı espri anlayışı, farklı öldürme teknikleri ile psikopatlığın sınırlarını zorlayan bir ruh hastası rolüyle göz dolduruyor.

 12. 12 Annie Wilkes – Misery (1990)


  Stephen King romanından uyarlanan filmde Kathy Batesin canlandırdığı Annie Wilkes karakteri Oscar ödülünü boşa almadı elbette. Annie Wilkes’in içindeki psikopatlık yatağa mahkûm ettiği yazar Paul Sheldon’a yaptıklarından fazlasıyla belli ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
1 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı